Dlaczego warto importować auto z pomocą specjalistycznej firmy?
Dlaczego warto importować auto z pomocą specjalistycznej firmy?

Dlaczego warto importować auto z pomocą specjalistycznej firmy?

4 czerwca 2021
0 komentarzy

Import samochodu z zagranicy może wydawać się skomplikowany, jednak z pomocą specjalistycznej firmy cały proces zakupowy można skrócić
do kilku prostych kroków i cieszyć się swoim nowym nabytkiem. Poniżej wyjaśnimy, dlaczego warto skorzystać z usług specjalistów i jakie niesie to za sobą korzyści.

Współczesny rynek daje nam ogromne możliwości w kwestii zakupu samochodu. Dzięki globalizacji nabycie samochodu za granicą nie było nigdy tak proste, jak dzisiaj, a to oznacza, że nasze możliwości w tej kwestii są znacznie większe. Jak się okazuje, za granicą można nabyć nie tylko samochód taniej, ale również w lepszej specyfikacji czy też z wyposażeniem, które na rynku europejskim nie było dostępne. Wiele osób zastanawia się jak takie auto kupić, jeśli jest ono zlokalizowane kilka tysięcy kilometrów poza granicami naszego kraju. Najlepszym sposobem na rozwiązanie wszystkich wątpliwości jest skorzystanie z pomocy specjalistycznej firmy, która zajmie się w naszym imieniu wszystkimi sprawami formalnymi i technicznymi, a my będziemy mogli cieszyć się swoim nowym autem bez żadnych problemów.

 

Cały proces zakupu samochodu importowanego ze Stanów Zjednoczonych można zamknąć w pięciu prostych krokach: Poszukiwanie, Licytacja i płatność, Transport, Dostawa oraz Radość z jazdy. Szerzej na ten temat pisaliśmy w naszym poprzednim wpisie, który znajdziecie tutaj, ale tak naprawdę w momencie skorzystania z usług specjalistycznej firmy zajmującej się importem pojazdów z zagranicy lista czynności, które musimy wykonać, nie różni się zbytnio od zakupu samochodu w kraju. Wszystko zaczyna się w momencie sprecyzowania naszych wymagań względem poszukiwanego auta, a specjalistyczna firma rozpoczyna poszukiwania auta spełniającego nasze oczekiwania.

 

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług specjalistycznej firmy z zakresu importowania samochodów, to możemy uniknąć dzięki temu wielu komplikacji na różnych etapach. Już w momencie samych poszukiwań specjaliści dysponują szerokim zakresem lokalizacji,
w których dokonują researchu, ponieważ oferty pochodzą z takich portali aukcyjnych jak IAAI, Copart, ale również AutoTempest, CG, eBay czy bezpośrednio od autoryzowanych dealerów. Decydując się na usługi firmy CarHunter USA, mamy pewność, że nie pojawią się żadne niespodziewane wydatki, które mogłyby znacząco zawyżyć koszt sprowadzenia auta, ponieważ dostarczany jest pełen kosztorys kosztów związanych z importem wybranego przez Ciebie pojazdu. Kolejnym etapem, który mógłby sprawić niemały problem, jeśli zdecydowalibyśmy się na import auta na własną rękę, byłby transport. Często konieczne jest zorganizowanie transportu na terenie USA do portu wysyłkowego, następnie spełnienie wszystkich wymagań formalnych i realizacja wysyłki statkiem na teren Unii Europejskiej, a następnie do miejsca docelowego. Jeśli mielibyśmy zrealizować wszystkie te czynności na własną rękę, to wymagałoby to sporego zaangażowania, pochłonęłoby sporo czasu, a finalnie mogłoby wygenerować niepotrzebne problemy. Specjalistyczna firma, która zajmuje się tego typu transakcjami na co dzień, ma przetarte szlaki i swoje sprawdzone rozwiązania, z których skutecznie korzysta. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić pieniądze, ale również czas, który w przypadku pojazdu importowanego z zagranicy może okazać się kluczowy.

 

W przypadku, gdy zdecydowaliśmy się na zakup samochodu uszkodzonego w celu jego dalszej naprawy w kraju, CarHunter USA służy pomocą w znalezieniu warsztatu, który przeprowadzi naprawę w sposób szybki i najmniej kosztowny. Ma to duży wpływ na finalny koszt naszego zakupu i pozwoli ograniczyć nieplanowane wydatki. Dzięki współpracy firmy ze specjalistami z zakresu mechaniki samochodowej możemy liczyć na korzystne warunki współpracy. Jak widać, wybór specjalistycznej firmy zajmującej się importem samochodów ze Stanów Zjednoczonych niesie za sobą wiele korzyści, które pozwalają zaoszczędzić nam
sporo czasu i problemów, co usprawnia cały proces zakupowy i przybliża nas do wymarzonego auta. Jednocześnie zwiększają się nasze możliwości i mamy pełne wsparcie doradców, którzy w razie wątpliwości służą pomocą. Możemy być pewni, że dołożą wszelkich starań, aby dostarczyć pod nasz dom samochód, który spełni oczekiwania. Z
dokładnym przebiegiem procesu zakupowego możecie zapoznać się na wskazanej stronie lub też skontaktować się z nami mailowo pod adresem info@carhunter-usa.pl, gdzie udzielimy odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zapolujmy na moto okazje! Jeżeli jesteś zdecydowany na zakup dobrego auta w atrakcyjnej cenie, to witamy w domu. Pomożemy Ci upolować wymarzony samochód w USA i dostarczamy pod Twój dom nawet do 40% taniej niż w Polsce. Sprowadzamy również inne pojazdy, takie jak łodzie, motocykle, quady, ATV z Kanady, Japonii i Dubaju.
Carhunter-usa.pl © 2022. Zapolujmy na MOTO OKAZJE!